Zápas KP Jaroměřice - Okříšky vyšetřuje policejní inspekce

12.02.2012 11:29

Na našem  webu přenášíme plné znění článku z dnešní titulní strany Jihlavských listů. Redaktor David Kratochvíl zjistil, že o loňský zářijový zápas Krajského přeboru se zajímá Generální inspekce bezpečnostích sborů.

Kauza možného uplácení po skončení fotbalového derby Krajského přeboru mezi Jaroměřicemi nad Rokytnou a Okříškami ze září loňského roku má další pokračování. JL na něj tehdy upozornily jako první.
Jaroměřičtí se proti nařčení, že domácí funkcionář předal po utkání rozhodčímu ruličku s penězi, brání už i právní cestou. To ostatně avizoval předseda oddílu František Finda ihned poté, co disciplinární komise svazu uzavřela v polovině října případ s tím, že se uplácení nepodařilo prokázat a samotný zápas proběhl podle komise v duchu fair-play.
Generalita jaroměřického fotbalu ale podání trestního oznámení směrem do Okříšek pro pomluvu nijak komentovat nechtěla. Předseda klubu Finda uvedl, že o tom nemá žádné zprávy. „Zavolejte panu Petrovi Macháčkovi. Já o tom nic nevím,“ odkázal na sportovního manažera týmu. Ale ani ten nebyl o nic sdílnější. „Dohodli jsme se, že už případ nebudeme jakkoliv komentovat, ani se k němu nijak vyjadřovat,“ sdělil své stanovisko.
Skutečnost, že trestní oznámení v kauze skutečně padlo, potvrdila až Radka Sandorová, mluvčí generální inspekce policejních sborů. „Skutečně mohu potvrdit, že naše oddělení v Jihlavě šetří okolnosti trestního oznámení, které zmiňujete,“ uvedla. Na otázku, proč se případem zabývá policejní inspekce, stejně jako na další dotazy, už neodpověděla. „Probíhá šetření, a proto bližší informace není možné poskytnout,“ vysvětlila.
JL se ale podařilo zjistit, že policejní inspekce má případ na stole od ledna. Proč se jím nezabývají policisté ze standardního útvaru, ale rovnou inspektoři, může mít souvislost s tím, že jeden ze čtyř hráčů Okříšek pracuje v civilním životě jako policista.
Jednatel okříšského klubu Petr Kolář zmínil, že o existenci trestního oznámení se zatím v Okříškách ví jen neoficiálně. „Oficiálně o tom nevíme nic. Já, klub ani hráči,“ řekl funkcionář.
V rámci bezmála jedenáctiletého fungování Krajského fotbalového svazu jde o vůbec první případ možného uplácení rozhodčího na Vysočině. V případě, že inspekce nazná, že ke spáchání trestného činu skutečně došlo, může celá kauza mít dohru až u soudu.