Předseda Soukop: Je to bomba, tenhle tým má neuvěřitelnou sílu

03.07.2012 20:26

V médiích se neprezentuje, nedělá velkolepá prohlášení a neutrácí za zvučné hráče zvenčí. Předseda bystřického fotbalového klubu Josef Soukop se také za žádného „bosse“ nepovažuje. Přitom šéfuje klubu, který bude od příští sezony hrát divizi.

„Je to bomba. Postoupili jsme jenom se svými hráči, kteří jsou skromní, dostávají jen symbolické odměny a na hřišti pak předvádí takovou sílu. Jsem strašně hrdý,“ říká předseda SK Bystřice.

Doufal jste po těch druhých místech, že se někdy divize dočkáte?

Já už snad ani nespočítám, kolikrát jsme tady o to usilovali a pak nezvládli finiš. V letošním závěru jsem ale cítil, že už to musí přijít. To, co kluci předváděli na hřišti, bylo na krajský přebor nadstandardní. K tomu ta síla kolektivu, prostě si troufnu říct, že už je nešlo zastavit.

Od posledních vítězů krajského přeboru se lišíte především v naprosto nulové transferové politice…

Právě proto je to bomba. Vyrostli tady kluci, kteří si teď udělali jména. Když se podívám, na jakou úroveň se vypracoval třeba Zbytovský a Prášil, tak klobouk dolů. K nim se pak přidali i ostatní, všechno skromní kluci, kteří chtějí hrát fotbal ne pro peníze, ale protože je baví. K tomu skvělý trenér Fencl, všechno si prostě sedlo.

Jde podle vás o nejsilnější tým za poslední roky?

Předtím nám vždycky chyběl ten poslední krok. Vždycky se nám před důležitými momenty v sezoně rozklepala kolena. Teď ne. Šli jsme si za svým až do posledního zápasu, který navíc kluci zvládli s bravurou. Tím ale nechci nijak snižovat minulé sezony, bývalé hráče a trenéry. Podíl na letošním úspěchu mají všichni. Odvedli tady kus poctivé práce, ze které teď těžíme.

Ale divize bude přece jenom vyžadovat ještě něco navíc…

Jít cestou nákupů je to nejjednodušší. Tím ale nechci říct, že bychom nechtěli posílit. Každopádně teď je všechno čerstvé a o těchhle věcech se teprve začneme bavit. Nic velkého ale čekat nemůžeme. Vysočina je přebraná a my se zkusíme poohlédnout směrem na Brno.

V porovnání s předsedy ostatních klubů jste se ani v minulosti moc neprojevoval, jaké s nimi vůbec máte vztahy?

Předně chci mnohým z nich poděkovat za gratulace. Co se týče vztahů, jsou většinou přátelské. Jako všude jinde samozřejmě občas kolují nějaké „zaručené“ zprávy, ale ty tady byly vždycky (smích).