Podzim krajského přeboru 2011/2012 pod lupou

19.11.2011 14:11

LÍDR – Stará Říše
Kdyby někdo před začátkem sezony předpovídal Staré Říši „poločasové“ vedení o čtyři body, zřejmě nikdo by to za velké překvapení nepovažoval. Vzhledem k průběhu podzimu to ovšem překvapení je. Bohužel, spíše než o síle Staré Říše, vypovídá tento fakt o síle špičky krajského přeboru. Ruku na srdce, kdo z vás si umí Starou Říši, ani ne tak kvůli síle jejího kádru, ale také třeba vzhledem ke „kulturnosti“ tamního fotbalového prostředí, představit v divizi? Krajská elita se postupně přestěhovala do divize, o tom, kdo ji doprovodí příští rok v červnu, ještě ovšem rozhodně není jasno.

PŘEKVAPENÍ – Sapeli Polná
V této kategorii bylo kandidátů hned několik, ale u každého, kromě Polné najdeme důvod, pro který se s jeho dobrým postavením v tabulce dalo počítat. Čáslavice mají výborné zázemí, Okříšky zkušený mančaft, Humpolec ambice. Sapeláci opět potvrdili, že nováčci chodí v posledních letech dobře připraveni. Přesto takovou suverenitu v domácím prostředí (7 zápasů = 7 výher), čekal asi málokdo. Nebýt tristní bilance venkovních utkání, mohlo Sapeli čeřit vodu na samé špici tabulky.

ZKLAMÁNÍ – Jaroměřice n. R.
Zde se hledalo nejobtížněji. Určitě se počítalo s tím, že Havlíčkův Brod bude na lepším, než třetí od konce, nebo Nová Ves poslední. Také Herálec zatím nenavázal na loňskou vydařenou sezonu. Pomyslné „vítězství“ proto připadlo Jaroměřicím, které již druhý rok po sobě pouze paběrkují. Nečekané je to vzhledem ke kvalitě kádru, v němž figuruje několik divizí protřelých jmen. Pokud přes zimu v Jaroměřicích nezapracují především na obraně, mohou se také klidně po čtyřech letech s krajským přeborem rozloučit.

SUTERÉN – Nová Ves
Na posledním místě tabulky bývá v drtivé většině někdo, s kým se počítalo v tabulce výše. Nejinak je tomu i v tomto případě. Opět se potvrdilo, že začátek soutěže je pro další vývoj nesmírně důležitý. Nová Ves zbytečně ztrácela body hned od začátku, tradičně především v domácím prostředí. Z tohoto pohledu měla pro tuto fázi fatální význam domácí prohra s Havlíčkovým Brodem v pátém kole. Od této chvíle se mužstvo z Novoměstska dostalo pod bodový tlak, s kterým si umí poradit málokdo. Jistě, svoji roli sehrály i některé absence, ale upřímně, kterému týmu se zranění vyhýbají. Nová Ves má však perspektivní tým, který má dostatečnou kvalitu na vyšší příčky tabulky. Pokud mužstvo zapracuje na domácích utkáních, o záchranu v soutěži by nemuselo mít starost.

SNAJPR – František Kříž (13 branek)
František Kříž mohl také aspirovat na vítězství v kategorii překvapení. Povoláním obránce, který však dokáže zaskočit prakticky na všech postech, měl na podzim doplňovat letní posilu, kanonýrka Šplíchala, který přišel na hostování ze Znojma. Oba sice dosáhly dvou hattricků, Kříž k nim však přidal hned o šest branek více a zastavil se na velice solidním číslu 13. Stejného čísla dosáhnula i bystřická ofenzivní perla Miloš Prášil. Bystřice má ovšem přece jenom kvalitnější kádr ve srovnání s Jemnickem, proto považujeme výkon Kříže za hodnotnější.