Oslabené béčko Vrchoviny vyhrálo gólem z půlky

29.08.2011 17:51

Žďársko – Čtyři kola, čtyři porážky. Hodně špatný vstup mají za sebou fotbalisté Měřína, kteří přišli o první remízu „groteskním“ gólem z půlky. Překvapil Křižanov, který na vlastním hřišti porazil rozjetou Želetavu.

 

MĚŘÍN – VRCHOVINA B 0:1

Měřínští nastoupili do zápasu s velkým elánem a v průběhu dvaceti minut soupeře několikrát zatlačili a přehrávali. Poté Vrchovina vyrovnala hru a po hrubé chybě gólmana Sysla mohla skórovat, ale nedala. V 34. minutě šel Kuřátko sám na brankáře, ale ten jeho nájezd vytěsnil na roh a ještě před odchodem do kabin neproměnil Körber z malého vápna tutovku.

Ve druhém poločase převzali iniciativu hosté, a z prázdné branky musel hasit první gól Bublan. O deset minut později se ve stejné situaci naskytl i Kolda. Rozhodnutí přišlo až v závěru, kdy oslabená Vrchovina odkopla na půlce míč a nešťastný gólman Sysel si ho srazil do branky. V nastavení šli všichni měřínští hlavičkovat na rohový kop a po rychlém brejku uzavřel Sysel nepovedený zápas, když musel po faulu předčasně pod sprchy.

„Asi to mělo skončit remízou, ale hosté měli nakonec víc štěstí, které k fotbalu zkrátka patří,“ krčil rameny měřínský kouč Petr Munduch.

 

ROZSOCHY – HROTOVICE 1:3

První dějství přineslo vyrovnaný fotbal bez vážnějších příležitostí na obou stranách. Góly začaly padat až po přestávce. Svoje sólo na Juračku proměnil s přehledem Pavel Růžička. Hrotovice hrály výborný fotbal, ale domácí je mohli zaskočit, když se před Slatinským nejprve ocitl Bureš, kterého hrotovický brankář vychytal. Poté byl v šanci i střídající Kučera, ovšem jeho zakončení skončilo vedle branky. Hosté pak svoje vedení pojistili – ze skrumáže se trefil Marcel Růžička. To už měly Rozsochy třikrát vystřídáno a kromě inkasovaného gólu se jim zranili dva hráči. I přes početní oslabení se jim ovšem podařilo snížit, když se po standardce trefil Kučera. Domácí se poté vrhli do útoku, ale riziko jim nevyšlo. Početní výhody v defenzivě využil k brejku Salák a zpečetil zasloužené vítězství Hrotovic.

 

 

KŘIŽANOV – ŽELETAVA 3:2

Domácí začali ve svižném tempu a hned v 5. minutě skóroval po individuální akci přes půl hřiště Nobicht. V 10. minutě šel sám na brankaře Kubiš, ale nedal, a tak udeřilo na druhé straně Stehlíkem. Do kabin šli přesto spokojenější domácí, protože poločasový výsledek 2:1 zařídil Studený.

Po přestávce Želetava Křižanov drtila, ale ne a ne se prosadit. Až po hodině hry vyrovnal svým druhým gólem Stehlík. Fotbal se poté vyrovnal a hrálo se nahoru dolu. Definitivní tečku za utkáním udělal v 89. minutě Horníček z pokutového kopu.