Krajský přebor: Potvrdí Bystřice roli lídra?

02.06.2012 12:15

Herálec (HB) - Sapeli Polná
Domácí fotbalisté musí proti nováčkovi nutně bodovat, nejlépe za tři body, protože od předposlední Nové Vsi je dělí jen skóre. Pokud ale chtějí na dálku svého konkurenta v boji o záchranu poslat místo sebe na chvost tabulky, musí mít aspoň o bod víc v konečné tabulce než právě sok ze Žďárska. Nová Ves má totiž lepší vzájemné zápasy. Jenže nováček soutěže se bude snažit bodovat i kvůli tomu, že se s dalším nováčkem přetahuje o čtvrté místo v tabulce.

Humpolec - Jemnicko
Karty jsou rozdané jasně. Tři kola před koncem nejvyšší krajské soutěže Humpolečtí ztrácí na momentálního lídra z Bystřice nad Pernštejnem čtyři body. Na vlastní půdě tak potřebují nutně vytěžit všechny body. Jinak jejich postupové ambice utichnou. Hosté na výhru čekají už sedm zápasů v řadě, naposledy padli na půdě nováčka z Čáslavic-Sádku.

Havl. Brod - Čáslavice-Sádek
Domácí totálně propadli ve Velké Bíteši, kde prohráli vysoko 0:6. Naopak hosté se stále pevně drží na pro ně famózní čtvrté pozici, ale do Havlíčkova Brodu přicestují bez svého druhého nejlepšího střelce Štefana Czucze, který stále léčí výron v kotníku. "V sobotu to opravdu ještě nebude. Uvidíme, jak se to bude hojit během nadcházejícího týdne," pravil pro klubový web Čáslavic-Sádku.

Okříšky - Bystřice nad P.
Ani Bystřici nečeká v Okříškách jednoduchý zápas. Domácí z posledních dvou zápasů vytěžili čtyři body silní jsou tradičně v domácím prostředí. Bystřice ale musí bodovat naplno, chce-li s určitostí udržet aktuální pozici lídra. Stará Říše totiž ztrácí dva a dotírající Humpolec jen čtyři body.

Jaroměřice n.R. - M. Budějovice
Jarní štika přivítá doma v třeskutém derby Moravské Budějovice, které sice na sestupovou příčku mají nahráno šest bodů, ale jistotu záchrany stále ještě nemají. Domácí ale před vlastními fanoušky body neztrácí. Naposledy na důvěrně známé půdě vyučily Čáslavice a vyhrály 3:0.

Nová Ves - Velká Bíteš
Pro domácí důležitý zápas. Potřebují bodovat a stejně jako konkurent v boji o záchranu Herálec nejlépe za tři body. Jenže Velké Bíteši už o nic nejde, je záchráněná, hraje v klidu, a odnesl to Havlíčkův Brod, který se soupeřem ve středu prohrál vysoko 0:6.

Stará Říše - Ždírec nad D.
Poslední tři zápasy, co se Staré Říše týče, platí, že pokud vstřelí branku, vyhrává. ždírec se na jaře propadl tabulkou a neměl by pro favorita znamenat vážnější překážku. Ždírec venku uhrál zatím jen 13 bodů.

Žirovnice - Pacov
Poslední krok k záchraně Krajského přeboru se po zpackaném jaru podařil a Slavoj si už s předstihem zajistil účast v nejvyšší krajské soutěži i pro příští sezónu. Aktuálně doma přivítá Pacov, který sedm zápasů v řadě neprohrál, a až na jeden zápas, vždy vstřelil jen jeden gól a buď vyhrál 1:0, nebo si připsal remízu 1:1.

 

zdroj:www.fotbalvysocina.cz