Krajský přebor 2011/2012 je ve své čtvrtině!

13.09.2011 18:34

Rovných sedm kol, tedy zhruba polovinu podzimní porce mají za sebou letošní účastníci krajského přeboru na Vysočině. Po odehrané čtvrtině soutěže se tak přímo nabízí prostor pro podrobnější zhodnocení dosavadního průběhu – kdo zatím zklamal, překvapil či naplňuje předsezonní cíle.

Naše prognóza těsně před zahájením ročníku zatím příliš nevychází. Tedy alespoň co se postupového boje týká. Stará Říše ani Bystřice zatím nenaplňují roli jednoznačných favoritů a během sedmi kol poztráceli již sedm, resp. deset bodů. Skoro se zdá, jakoby se nikomu do divize příliš nechtělo. Toho zatím využívá zkušený a ostřílený kádr Ždírce, který prohrál pouze v Jemnicku a vládne tak přeboru. V závěsu je překvapivě nováček z Čáslavic - Sádku. I když překvapivě. S tak silným kádrem a solventním sponzorem v zádech to zase takové překvapení není. Pokud Čáslavice zlepší bilanci venkovních utkání, nedá se vyloučit ani to, že souboj o divizi získá nového člena do party. Vůbec nováčci, letos ještě Sapeli Polná, v posledních sezonách nejsou do počtu, jako v začátcích fotbalových soutěží na Vysočině. Již třetí rok po sobě (2009/2010 Stará Říše a Pacov, 2010/2011 Nová Ves a Žirovnice) se opět oba pohybují v horní polovině tabulky. Svědčí to o tom, že do krajského přeboru si již troufnou opravdu po všech stránkách dobře připravené týmy.
Příjemným překvapením jsou doposud Okříšky a Moravské Budějovice, svůj standard odvádí také Humpolec, částečně také Jaroměřice a Žirovnice. Nevyzpytatelné jsou zatím výkony a výsledky Jemnicka a Havlíčkova Brodu, které se pohybují v dolních patrech tabulky, kam ale zázemím i tradicí určitě nepatří. Dostali jsme se do samého suterénu krajského přeboru, kde to vzhledem k „nevábné“ situaci krajských zástupců v divizi (především Třebíče, Vrchoviny a Velkého Meziříčí) bude hodně vřít. V samotném zbytku podzimu se ještě může ledacos změnit, ale zdá se, že aktuálně poslední čtyři mužstva tabulky budou bojovat „o přežití“. U Velké Bíteše se to dalo očekávat, protože již v minulé sezoně měla velké problémy a jen absolutní kolaps třebíčské juniorky jí dával klid. Také Pacov nešel do sezony s přehnanými ambicemi, zvláště po zpackaném závěru jara. Určitým zklamáním jsou však výsledky loňských štik soutěže – Herálce a Nové Vsi. Herálec hodně doplácí na zraněného snajpra Fukana, jehož góly mužstvu citelně chybí. Nová Ves se jako každou sezonu potýká s úzkým kádrem, který však oproti loňsku kosí zranění. Proto mužstvo, vinou nezkušenosti, zatím nezvládá koncovky dobře rozehraných zápasů.
Následujících šest týdnů a v nich osm zápasů rozdá jasné karty do jarních odvet. Bude určitě zajímavé sledovat, nakolik se tabulka ve druhé čtvrtině soutěže změní.