Důležité body zůstaly doma

12.06.2012 07:48

BYSTŘICE H. BROD 3:1

Bystřice začala velice nervózně, naopak Havlíčkův Brod hrál uvolněně a s chutí, což dokazovaly jeho nebezpečné akce po křídlech. Hned dvakrát se proti nim musel blýsknout Trávníček, jenž domácí v první půli podržel. Bystřice poprvé zahrozila ve 25. minutě, kdy šel Holý sám do vápna, ale gólman mu jeho tutovku konečky prstů vytáhl.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky udělal domácí kouč hned dvě změny v sestavě. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Holý utekl zprava a střelu z velkého vápna namířil do protipohybu bezmocného brankáře, 1:0. Od té chvíle byla Bystřice lepší, mohla zvýšit, ale byli to hosté, kteří po rohu nastřelili břevno. Otřepané pravidlo nedáš dostaneš opět ukázalo svoji pravdu, když do protiútoku utekl Holý, přihrál střídajícímu Krošlákovi a bylo to 2:0. V 79. minutě to už bylo o tři branky, protože se Chocholáč prosadil po rohovém kopu. Deset minut před koncem se zaslouženě radovali i Brodští, kteří využili špatně sehraný ofsajd systém Bystřice. „Brod hrál zejména v první půli velmi dobrý fotbal a předvedl se jako těžký protivník," sklonil poklonu před svým soupeřem domácí trenér Karel Fencl.

Góly: 50. Holý, 76. Krošlák, 79. Chocholáč 80. Vacek.

Rozhodčí: Kliner. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 0:0.

Bystřice: Trávníček Vícha, Chocholáč, Veselý (46. Hrubeš), Mitáš Nepejchal (46. Padrtka), Zbytovský, Sklenář (70. Krošlák), Illek Holý, Prášil

H. Brod: Kučírek Kunc, Novotný, Nechvátal, Berky Sláma, Sůva, Mareš, Hejkal Teplan, Vacek.

Nejlepší hráči: Chocholáč, Holý Sláma.