Bystřice vyprovodila Jaroměřice pětkou

02.06.2012 12:04

Bystřice nad Pernštejnem - Jednoznačná záležitost. Šlágr 26. kola krajského přeboru se místo přetahované o jarní trůn změnil v jednostrannou májovou kanonádu, z níž odcházela hostující Destrukce se sklopenou hlavou.

„Dostali jsme to, co jsme si zasloužili. Výsledek 5:0 bohužel odpovídá předvedené hře. Byli jsme hodně hodně špatní," přiznal bez výmluv jaroměřický kouč Petr Kylíšek. Naproti tomu Karel Fencl zářil spokojeností: „Říkali jsme si, že musíme být trpěliví, že to přijde ve druhém poločase. Hned po tom druhém gólu vidím asi zlomový okamžik, kdy Neumanna vychytal Trávníček. A od stavu 3:0 už bylo hotovo."

BYSTŘICE JAROMĚŘICE 5:0

Nejlepší tým jara od začátku vsadil na brejky a rozhodně nenaplňoval pověst mužstva, které dalo za poslední čtyři utkání sedmnáct branek. „Domácí hráli velice dobře a ukázalo se, jak moc nám chyběl kapitán Tomáš Novotný, jenž dokáže vytvořit šance. Bohužel ho ráno složila nějaká viróza," litoval Petr Kylíšek, jehož družstvo vyčkávalo v solidně zorganizované ulitě. Bystřice měla v úvodu míč častěji na kopačkách a poprvé zahrozila Zbytovským, jehož rána letěla nad. Dlouho se hrálo jen na jednu branku, a když už Destrukce získala míč, záhy o něj špatnou přihrávkou přišla. V polovině první půle se už zdálo, že se hosté dostávají do hry. Začala jim vycházet kombinace, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše.

Po půlhodině začal domácí tlak sílit. Nejdříve Holý zatáhl míč do vápna, přihrál pod sebe na Illka, jenž zamířil vysoko nad. Stejný hráč posléze protáhl Chalupu střelou z úhlu, ten míč vyrazil k Ošmerovi, který s ním hazardoval podél brankové čáry, až ho na poslední chvíli odpálil před dotírajícím útočníkem na roh. Z něj se do první šance dostal Prášil, ale Chalupa byl na místě. Po dalším rohu na krátko si na Illkův centr naskočil Holý, jenže těsně minul. Ani tento okamžik Jaroměřické neprobral. O chvíli později se stejná situace opakovala, 22. gól v sezoně odmítl Prášil a naprázdno vyšel i dorážející Holý. Hosté zahrozili za celý poločas jen jednou, když se do sprinterského souboje dostal Míča s Veselým. O poznání pomalejší domácí kapitán však vyřešil ošemetnou situaci na poslední chvíli čistým skluzem a jaroměřického útočníka do sóla nepustil. První pětačtyřicetiminutovka se dohrávala v hostujícím vápně. Po faulu na Prášila zahrával standardku Illek, Veselého hlavičku směřující do šibenice však vytáhl Chalupa. Nejlepší hráč hostí přesto do přestávky kapituloval. Po rohu se hlavou prosadil Holý a po velkém závaru se balon odrazil na hranici šestnáctky, odkud ho Veselý prudkou ranou napálil do sítě, 1:0.

Druhá půle odstartovala tak, jak skončila ta první. Hned první šance vyústila v bystřický gól. Holý vysunul Illka, jenž vyřešil nájezd pohlednou kličkou Chalupovi.

Otočit kormidlem zápasu mohli hosté hned po rozehrání. Po hrubce v rozehrávce domácích obránců se před Trávníčkem zjevil Neumann, jeho pověst kanonýra však zhatil skvělý zákrok bystřického gólmana. „Před druhým gólem jsme lehkomyslně ztratili míč, a domácí nás potrestali. Stejnou situaci jsme ale o minutu později neproměnili. Kdyby ano, tak jsme se teď třeba mohli bavit o úplně jiném výsledku," krčil rameny Kylíšek.

Definitivní zlom nastal po hodině hry. Holý zpracoval Mitášův křížný pas, rozhlédl se, na penaltě našel zcela osamoceného Zdeňka Sklenáře a ten poslal Chalupu na opačnou stranu, 3:0.

V 66. minutě potáhl míč po pravé straně Illek a jeho nadýchaný bochánek přesně doputoval na hlavu Zbytovského a nejmenší hráč Bystřice byl neomylný. Dobře naladěné domácí obecenstvo v tu chvíli pobaveně skandovalo destrukce Destrukce.

O čestný úspěch se mohl postarat Neumann, za jehož hlavičkou se Trávníček jen ohlédl, jenže míč se vykutálel těsně vedle pravé tyče, kde jej kontroloval David Karásek, kulatý nesmysl však nepochopitelně nechal být. „Myslel jsem, že jsem v ofsajdu," vysvětloval si po zápase s trenérem.

Jaroměřické zklamání v závěru dokonal povedený blafák Holého, který zužitkoval Cackovu výzvu. Branek mohlo padnout ještě více, ale domácí střelci se v tutových pozicích předháněli ve finesách, jež likvidoval Chalupa.

Góly: 45. Veselý, 48. Illek, 62. Z. Sklenář, 66. Zbytovský, 82. Holý.

Rozhodčí: Pojezdný. ŽK: 0:2. Diváci: 170. Poločas: 1:0.

Bystřice: Trávníček Hrubeš, Vícha, Veselý (67. Cacek), Mitáš Krošlák (51. P. Nepejchal), Z. Sklenář, Zbytovský, Illek (77. Padrtka) Holý, Prášil.

Jaroměřice: Chalupa D. Karásek, Kopeček, Ošmera, Z. Karásek (75. Hutař) Prokeš (78. Hruška), Václavek, Musil (86. Svoboda), Hambálek Neumann, Míča.

Nejlepší hráči: Illek, Holý, Prášil.