Na Santiago Bernabeu se odehrály dva rozdílné poločasy, nakonec se z postupu raduje Lyon. Manchester deklasoval AC Milán

Dalšími čtvrtfinalisty Ligy mistrů se ve středu staly týmy Manchester United a Olympique Lyon. Manchester United v domácím prostředí jen potvrdil výhru ze hřiště AC Milán, francouzský mistr Olympique Lyon přežil na hřišti Realu Madrid velký tlak a před koncem vyrovnal na postupových 1:1.

Real Madrid po prohře na hřišti Lyonu vstoupil do domácí odvety velice aktivně. Zejména ofenzivní trojlístek Huguaín - Kaká - Cristiano Ronaldo si vytvářel jednu šanci za druhou. Hned v 6. minutě si Ronaldo zaběhl na dlouhou kolmici a levačkou z úhlu propálil brankáře Llorise mezi nohy. Brzy poté mohl vstřelit druhý gól domácích Huguaín, ale po kličce brankáři trefil zpoza šestnáctky trestuhodně jen levou tyč branky Lyonu.

Real tak musel o druhý postupový gól usilovat nadále. Na začátku druhé půle trenér Lyonu Puel poslal do hry dva čerstvé hráče a francouzský tým se snažil o vyrovnávací trefu, která by Realu cestu za postupem řádně zkomplikovala, protože by v tu chvíli musel vstřelit celkem tři góly.

Neschopnost španělského týmu proměnit šance v první půli se pak Realu vymstila v 75. minutě, kdy Pjanič opravdu vyrovnal na postupových 1:1. Pokud chtěl v tu chvíli Bílý balet myslet na postup, musel přidat další dva góly, ale z platonických šancí už hvězdný soubor žádné velké šance nevytěžil.

Manchester United si z milánského San Sira přivezl velmi příznivý výsledek (výhru 3:2) a když dal brzy Rooney vedoucí gól anglického týmu, byl osud AC Milán téměř zpečetěn. Domácí si dobrý výsledek a jistý postup hlídali, nepouštěli soupeře do šancí. Naopak Rooney druhým gólem v utkání, Korejec Park a Fletcher připravili italskému sokovi ponižující prohru.

Liga mistrů, středeční odvety osmifinále:

Real Madrid - Olympique Lyon 1:1 (1:0)
Branky: 6. C. Ronaldo - 75. Pjanič.
První utkání 0:1, postupuje Olympique Lyon.

Manchester United - AC Milán 4:0 (1:0)
Branky: 13. a 46. Rooney, 59. Park, 88. Fletcher.
První utkání 3:2, postupuje Manchester United.
V základní sestavě milánského týmu nastoupil Marek Jankulovski a odehrál celý zápas.