souhrn 4. kole krajského přeboru

29.08.2011 17:47

SAPELI POLNÁ – JAROMĚŘICE 5:0

V první dvacetiminutovce byl gólman Chalupa zasypaný sprškou střel. Ránu Brnického do šibenice chytil, následně si na něj nepřišel ani Špendlíček, Vacek, opět Brnický a hlavičkující Rychtecký skóre také otevřít nedokázal. Až po dlouhém autu Zamazala a prodloužení Rychteckého se na malém vápně prosadil hlavičkující Špendlíček. Poté utekl po křídle Vacek a střílený centr poslal za bezmocného Chalupu Barák. Sapeláci byli na koni. Špendlíček utekl obraně, na poslední chvíli přihrál Morkusovi, který uklidil míč do prázdné branky. Na 4:0 zvýšil po individuální akci Brnický a skóre uzavřel z penalty Rychtecký.

JEMNICKO – ŽDÍREC 1:0

Oba aktéři atraktivní fotbal, ve kterém si podstatně více gólových příležitostí vytvářeli domácí. Jemnicko se ujalo vedení už ve 14. minutě zásluhou Michala Krejči, ke kterému se po standardní situaci odrazil míč za velké vápno a parádní trefou k tyči otevřel skóre. Naděje Ždírce na bodový zisk držel skvěle chytající Rezničenko, který si poradil se dvěma úniky Tesaře a jednou šancí Tomáše Krejči. Tomu na malé vápno adresoval míč Šplíchal, ale Krejča míč do prázdné branky neuklidil. Hostitelé mohli přidat pojistku po hodině hry, ale penaltu F. Kříže gólman Rezničenko vyrazil na roh. Ždírec zvolil defenzivní taktiku a zahušťoval střed hřiště, ale kromě jedné střely ze 20 metrů, kterou musel likvidovat Kopeček, se do výraznější šance nedostal, a tak se Jemnicko na čtvrtý pokus dočkalo tříbodového zisku.

HERÁLEC HB – PACOV 2:0

První poločas patřil překvapivě Pacovu a Březina v brance domácích se musel ohánět. Zejména jeho zákrok při tutovce Přibyla byl precizní. Herálec udeřil z prakticky druhé střely na branku – navrátilec Mašek vyslal uličkou Luboše Stojana, který prostřelil Plachého. Stejný hráč ve druhém dějství využil špatnou rozehrávku hostů, udělal kličku gólmanovi a pojistil domácí vedení. Pacov přesto kousal, ale Březina měl svůj den a uhájil čisté konto.

OKŘÍŠKY – NOVÁ VES 1:1

Domácí zaspali úvod utkání a v tu dobu lepší Nová Ves šla do vedení, když Ondřejka hlavou z rohu poprvé sezoně překonal Fialu. Za dvě minuty Zdražil atakovaný Bastlem přeloboval vlastního gólmana a Okříšky se dostaly lacino k vyrovnání. Nebezpečnější hosté měli blízko k vedení, ale Bureš hlavičkoval na břevno a Ondřejka střílel těsně vedle. Teprve poté domácí přidali a Jůza přestřelil, Kotrba hlavičkoval těsně vedle a Rampír z přímého kopu mířil do břevna. Druhý poločas byli hostitelé lepším mužstvem, ale tentokrát jim chyběla jiskra. Tísněný Kotrba hlavičkoval vedle a Tůma, po individuální akci, střílel do gólmana, přičemž Bastlova dorážka minula odkrytou branku. Remíza zápasu slušela.

UMPOLEC – ŽIROVNICE 2:0

Vše podstatné se v derby odehrálo už v prvním poločase. První šanci měl sice hostující Dvořák, ale jinak vládli na trávníku Humpolečtí. Ti soupeře dobře napadali, a jelikož hráčům Slavoje chyběly bojovnost i pohyb, na góly se dlouho nečekalo. V 9. minutě se po chybě obrany dostal k míči Nepovím a střelou z voleje z hranice vápna odsoudil Tomíška do role diváka. V 18. minutě začal útok domácích dlouhým pasem Hes, Nermut přešel přes stopera Kuše, přetažený centr vrátil zpět do vápna Paťha a Farka mířil přesně. Po přestávce se hosté zlepšili, přidali na bojovnosti, ale do zápasu už se vrátit nedokázali. Ke gólům měl blíže Humpolec. Farka ovšem v prvním případě špatně trefil míč, podruhé se zaskvěl Tomíšek.

ČÁSLAVICE-SÁDEK – V. BÍTEŠ 2:1

Domácím vyšel vstup do zápasu a během úvodní čtvrthodiny nevyužili šance Čermák s Horváthem. Hosté však nepřijeli jen bránit a vysunutým presinkem napadali rozehrávku soupeře daleko za půlící čarou. Čáslavičtí korunovali mírnou převahu ve 26. minutě, kdy Šimek českou uličkou uvolnil Horvátha, ten kličkou překonal Šulu a uklidil míč do prázdné branky.

Hostitelé vstoupili aktivně i do druhého poločasu a v 57. minutě vybojovala míč střídající posila Bula, několikrát si vyměnila míč s Čermákem, který akci zakončil střelou na zadní tyč – 2:0. Poté se hra vyrovnala a postupem času začali přebírat otěže hosté. V 63. minutě snížil po rohu Kerber. Převaha Bíteše pokračovala až do samotného konce, ale tým ze Žďárska kromě 81. minuty, kdy trefil tyč, si výraznější šanci nevytvořil.