Hosté boj o naději nezvládli. Slaví Nová Ves

02.07.2012 14:56

Nová Ves u Nového Města na Moravě - Zápas o všechno. Takový byl šlágr kola mezi Novou Vsí a Starou Říší. Domácí museli urvat k jistotě záchrany bod, hosté ještě byli v postupové hře. K tomu ovšem potřebovali nejen v Nové Vsi vyhrát, ale současně také museli doufat v bodovou ztrátu vedoucí Bystřice v Jemnicku. Šťastnější byla po zápase Nová Ves. Bezbranková remíza jí zaručila příslušnost ke krajské elitě i pro příští sezonu. V té se opět potká i se Starou Říší, která skončila druhá.

NOVÁ VES STARÁ ŘÍŠE 0:0

Za úmorného vedra nebyl na hřišti vůbec znát rozdíl třinácti míst mezi oběma soupeři v tabulce. Překvapivě mírně aktivnější byli domácí, kteří rozhodně nevsadili na taktiku prešovského betonu. V prvních náznacích šance se však objevili hosté. V závěru první čtvrthodiny se po šikovné narážečce dostal do domácího vápna Osumanu, jeho centr ovšem nenašel nikoho ze spoluhráčů. Chvíli nato se ke střele odhodlal aktivní Príborský, té však chyběla přesnost.

Nová Ves zahrozila ve 22. minutě. Po nadýchaném centru Kubíka se ocitl ve vyložené šanci Čech. Míč si však dlouho zpracovával a nakonec ani netrefil Neumanovu svatyni. Poslední vážnější situace v prvním poločase rezultovala z rohu Novotného. Na něj si hlavou naskočil Pavel Starý, branku však o půl metru minul. „V prvním poločase jsme hráli velice dobře a soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili," viděl trenér Nové Vsi Vítězslav Machatka. S tím v podstatě souhlasil i hostující kormidelník Luděk Kovačík. „Domácí byli aktivní a svojí bojovností nám dělali velké problémy," zhodnotil první poločas Kovačík.

Udeřit mohlo pár desítek vteřin po pauze. Za hostující obranou se zničehonic zjevil Starý, balón si však nedokázal zpracovat. Poté se dobrých dvacet minut na hřišti nic výraznějšího nedělo a početná divácká návštěva se musela chvílemi nudit. Okolo sedmdesáté minuty převzala iniciativu Stará Říše a především střídající útočníci Vácha s Brnickým motali domácím obráncům hlavy. V 68. minutě to zdálky opět zkusil Príborský a Fuksou vyražený balón musel do bezpečí uklidit až Zdražil. Nová Ves naposledy zahrozila čtvrt hodiny před koncem, kdy nepřesně hlavičkoval Čech.

V 78. minutě se ve vyložené šanci ocitl Brnický, Fuksa však vytáhl parádní zákrok. O minutu později se do podobné situace dostal i Vácha, ale zakončil slabě. Možné rozuzlení přišlo sedm minut před koncem. Havlík v pokutovém území nešikovně fauloval Váchu a rozhodčí Pojezný ukázal na penaltový puntík. K exekuci se postavil Tichánek, toho však dalším bravurním zákrokem vychytal Fuksa. Ve zbývajících minutách už si domácí pohlídali remízu a díky ní se zachránili v krajském přeboru.

„Jsem samozřejmě nesmírně šťastný, že jsme to zvládli. Při penaltě jsme měli i trochu štěstí, ale bod jsme si určitě zasloužili. Uhráli jsme si to sami a nemuseli spoléhat na výsledek Herálce," zářil po utkání Vítězslav Machatka. S naprosto odlišnými pocity opouštěl fotbalový areál v Nové Vsi staroříšský kouč Luděk Kovačík. „I když jsme neproměnili penaltu, musím říci, že remíza je asi zasloužená. Po sezoně se určitě rozloučíme s některými hráči, kteří nepodávají takové výkony, jaké by měli," nebral si servítky.

Rozhodčí:Pojezný. ŽK: 0:2. Diváci: 250.Nová Ves: Fuksa Kubík, Havlík, Zdražil, Krejčí (61. Tomáš Novotný II) Tomáš Novotný I, P. Šandera (60. Nečas), Starý, J. Šandera Čech, Bureš.Stará Říše:Neuman Dvořák, Hekerle, Kadlec, Príborský Vokoun, Tichánek, M. Pokorný (49. Merhaut), Rygl Osumanu (52. Vácha), R. Pokorný (52. Brnický).Nejlepší hráči:Fuksa, J. Šandera Príborský.

Autor: Jiří Bubák