Bystřice se dostala do čela

09.04.2012 09:39

Fotbalistům Staré Říše se začínají postupové plány do divize vymykat z rukou. Svěřenci trenéra Luďka Kovačíka prohráli i podruhé v řadě. Stejně jako v Okříškách i doma s Havlíčkovým Brodem prohráli shodně 0:1.Proto se do čela tabulky dostala Bystřice které na jaře vyhrála i po třetí  a vede tabulku o dva body před Říší.

JAROMĚŘICE – POLNÁ 2:1 (1:0)
Domácí byli v prvním poločase výrazně lepším týmem, ale dokázali proměnit pouze jednu gólovou šanci. To je mrzelo v závěru utkání, když v 86. minutě vyrovnal Reiterman. Šťastnější byli nakonec domácí. V 90. minutě rozhodl po standardní situaci dorážkou Míča. Branky: Musil, Míča – Reiterman. Rozhodčí: Fabeš. 70 diváků.

NOVÁ VES – OKŘÍŠKY 0:0
Domácí hráli bojovnou hru a měli také mírnou převahu. Jenže ani jednu ze svých šancí nedokázali přetavit v kýženou branku, včetně nařízené penalty. Rozhodčí: Pojezdný. 100 diváků.

STARÁ ŘÍŠE – HAVLÍČKŮV BROD 0:1 (0:1)
Domácí se nedokázali vyrovnat s počasím, díky kterému se první půle hrála na sněhu. Hosté dokázali dát v 30. minutě branku, na kterou domácí nenašli odpověď. Branka: Petřík. Rozhodčí: Čech. 120 diváků.

ŽIROVNICE - HUMPOLEC 0:2 (0:2)
Hosté měli herní převahu, a už v první minutě zápasu se ujali vedení. Do poločasu přidali ještě jednu trefu mezi tyče a vítězství si pohlídali. Branky: Kubíček, Hes. Rozhodčí: Sláma. 120 diváků.

PACOV - HERÁLEC (HB) 1:0 (1:0)
Domácí si připsali tři body díky brance Přibyla, který ji vstřelil v 23. minutě. Hosté mohou litovat zahozených šancí. Branka: Přibyl. Rozhodčí: Bína. 150 diváků.

ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – JEMNICKO 3:0 (1:0)
V první půli bojovali domácí především s nevlídným počasím, přesto dokázali jít do jednobrankového vedení. Po změně stran už jasně vládli fotbalisté Ždírce a zaslouženě zvítězili 3:0. Branky: Adamec, Votava, Klimeš. Rozhodčí: Šťastný. 100 diváků.

VELKÁ BÍTEŠ – ČÁSLAVICE-SÁDEK 1:0
Už v páté minutě ztratil ve středu hrací plochy Urban balón, domácí podnikl rychlý kontr do rozhozené čáslavické obrany, hosté mohou děkovat domácímu útočníkovi, který nedokázal trefit z malého vápna prázdnou svatyni. Míč se mu totiž svezl po kopačce a střela tak skončila mimo tři tyče. V desáté minutě o sobě poprvé dala důrazně vědět nová akvizice černých koček - Štefan Czucz, ale ani jeho akce gólem neskončila.

Nová posila mohla poslat Čáslavice do vedení v 19. minutě, ale jeho bombu dokázal gólman vytěsnit nad břevno. O sedm minut později poslal míč do vápna aktivní Vybíra, ale ani Kylíšek v jasné šanci, se stavem skórem kvůli špatnému zpracování, nezahýbal. Krátce po půl hodině hry mířil v dobré příležitosti nad Šimek.

V 48. minutě šel domácí hráč sám na Dítěte, ale ten dokázal včas zasáhnout. Hned z protiútoku si vytvořili gólovku hosté, ale domácí snad odvraceli až z brankové čáry. V 54. minutě Vybíral našel na vápně Šimka, ale jeho střelu brankář vyboxoval na roh. Z následné série rohů Vacek nacentroval přímo do břevna Velkobítešské branky.

Až přišla 71. minuta, centr do vápna hostujícího celku, který vyklouzl smolně gólmanu Dítěti z rukavic a doputoval až do branky - 0:1. Definitivně mohlo být o vítězi jasno v 79. minutě, ale rychlý kontr zakončili domácí jen těsně vedle tyče. V závěrečném náporu měly Čáslavice nejblíže k vyrovnání tři minuty před koncem, ale střídající Čermák poslal míč po centru Vybírala jen nad branku.