Boj o postup trvá.

04.06.2012 16:51

Vysočina - Dvě kola před koncem krajského přeboru stále ještě není nic rozhodnuto. Hraje se stále o postup i sestup.

ŽIROVNICE PACOV 1:1

Derby Pelhřimovska kvalitou fotbalu neoslnilo. Až příliš se projevilo, že Pacovu chyběl Koller a domácí Žirovnici Moravec. V prvním poločase byli o něco aktivnější hosté, ale ani oni si moc šancí nevytvořili. Změnu skóre tak přinesla až 45. minuta, kdy se žirovnický Dýnek trefil z trestného kopu pěkně přes zeď. Ani po přestávce se nehrál kdovíjaký fotbal. Žirovnice mohla pojistit vítězství v 61. minutě, ale střela Rozporky se odrazila od břevna. Ke slovu se tak dostal Pacov a po úniku a následném centru dorazil míč do sítě Pěknic. Remíza je asi spravedlivým vyjádřením poměru sil.

Góly: 45. Dýnek 63. Pěknic. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Žirovnice: Tomíšek Knotek, Charousek, Kořínek, P. Houška Dvořák, Rozporka, Dýnek (76. Pokorný), Blažek (87. Průša) T. Houška, Pahr. Pacov: Plachý T. Kuran, Fořt, M. Kerouš, Pavelec Vlach, Dolejš (47. J. Kerouš), Zíka (46. Praveček), Hrobský (63. Gavrecký) Váňa, Pěknic. Nejlepší hráči: Knotek, Blažek Fořt.

H. BROD ČÁSLAVICE-SÁDEK 2:2

Domácí fotbalisté šli do rychlého vedení, když se v 6. minutě prosadil Vacek. Pak přišla plejáda zahozených brodských šancí. „Byla to šance za šancí. Je až neskutečné, co jsme neproměnili," kroutil hlavou kouč Karel Kolesa a dodal: „V kabině jsem hráčům řekl, že musí zkvalitnit koncovku, jinak nás soupeř potrestá." A to se také stalo. Po změně stran přišly tresty. Nejprve hosté vyrovnali, v 60. minutě přelomoval Vybíral brodského gólmana. Pak sice Slovan šel opět do vedení, když se střelou z hranice vápna trefil Sůva. Jenže devět minut před koncem srovnal Kalay. „Hosté musejí být vděční, protože průběh byl jednoznačně v náš prospěch, a kdybychom vyhráli 5:0, tak by se nikdo nemohl divit," potvrdil Kolesa.

Góly: 7. Vacek, 75. Sůva 60. Vybíral, 81. Kalay. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. H. Brod: Kučírek Mišta, Nechvátala, Novotný, Hejkal Sláma, Sůva (77. Kunc), Mareš, Lacina Petřík (77. Berky), Vacek (55. Teplan). Čáslavice-Sádek: Dítě Bělák, Zikmund, Čermák, Šimek Vybíral, Urban, Pokorný Kalay, Vacek (85. Kylíšek). Nejlepší hráči: Sůva, Sláma Šimek, Vacek.

HUMPOLEC JEMNICKO 4:0

V jednoznačném zápase se zrodil jednoznačný výsledek. Hosté, kteří museli do branky nasadit hráče z pole, mohli odjíždět s ještě větším gólovým přídělem. Skóre otevřela střela levačkou v podání Pikla, ve 27. minutě dlouhým pasem založil další gólovou akci stoper Pecha a míč uklidil do sítě Pícha. Konec nadějí hostů na bodový zisk přišel o šest minut později, kdy Jeřábek poslal míč do volného prostroru Piklovi a uzdravený humpolecký kanonýr zahrál brankáři na housle. I po přestávce pokračovaly útočné manévry domácích, ale už s menším brankovým efektem. Skóre se měnilo jen v 78. minutě, kdy po zpětné přihrávce Jeřábka zkompletoval hattrick Pikl.

Góly: 18., 33. a 78. Pikl, 27. Paťha. Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Humpolec: T. Kříž Kopic (62. Smereka), Pecha, Procházka, Honzárek Paťha, Nepovím (46. Kříženecký), Čihák, Jeřábek Pikl, Pícha (54. Kubíček). Jemnicko: F. Kříž Máca, Koutný, Kölbler (38. Habr), Štancl (85. Klejdus) Tesař, T. Krejča, M. Krejča, Tobolka (46. Bastl) Šplíchal, Grün. Nejlepší hráči: Pikl, Pecha, Jeřábek.

HERÁLEC HB SAPELI POLNÁ 1:1

Zachraňujícímu se Herálci šlo v zápase o hodně. Jenže na začátku utkání byli aktivnější hosté, když Koubkovu pozornost vyzkoušel Slezák. Domácí hráli první poločas po větru, ale nedokázali hostujícího gólmana Krpálka ohrožovat. Až se k hlavičce dostal Hrala, jenže ten mířil nad branku. V 60. minutě se vyznamenal Krpálek, když bombu Krále vyrazil na roh. Potom ještě vychytal Luboše Stojana a zákonitě musel přijít trest. Na roh si naběhl Šebesta a skluzem uklidil míč do šibenice 0:1. Naštěstí pro domácí se Polná radovala z vedení pouze pět minut. Zodpovědnost na sebe vzal Pátek a střelou od břevna vyrovnal na konečných 1:1. Vzhledem k prohře Nové Vsi v Bíteši se domácí odpoutali ode dna tabulky.

Góly: 79. Pátek 74. šebesta. Rozhodčí: Bína. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (90. Hrala). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Herálec HB: Koubek Martínek, Klement, Kuchta (23. Ganobjak), Blažek Hrala, Král, L. Stojan, Pátek J. Stojan, Vašák. Sapeli Polná: Krpálek Černý, Tržil, Reiterman, Šebesta Vacek, Fišer (57. Klimeš), Slezák, Brnický Matějíček, Boháček (84. Beránek). Nejlepší hráči: Koubek, Klement Krpálek.

NOVÁ VES V. BÍTEŠ 0:1

V prvním poločase utkání se duel odehrával především ve středu hrací plochy, diváci se brankových příležitostí nedočkali. A to i přes viditelnou snahu aktivnějších domácích. Novoveským však chyběla překvapivá finální přihrávka. Ve druhé půli pokračovali domácí ve snaze o dobytí soupeřovy svatyně. Velká Bíteš hrozila prakticky jen z rychlých protiútoků, jeden z nich jim ale po hodině hry vyšel a zásluhou Kopáčka šli hosté do vedení. Přestože se Nová Ves nadále tlačila do útoku, k vyrovnání nevedla ani šance Pohanky, ani bomba Zdražila, kterou zastavilo břevno Pelánovy branky.

Gól: 60. Kopáček. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. N. Ves: Fuksa Starý, Zdražil, P. Šandera, Krejčí (75. Kubík) J. Šandera, Havlík, Pohanka, Nejedlý Čech, Ondřejka (46. Novotný). V. Bíteš: Pelán Kopáček, Nekuda, Pohl, Horký Ivančík (87. Lukášek), Jelínek (61. Gajan), Klusák (75. Láznička), Dvořák Škorpík, Loup. Nejlepší hráči: Zdražil Pohl, Dvořák.

JAROMĚŘICE M. BUDĚJOVICE 0:2

V úvodu sice měly Jaroměřice možnosti ke skórování, ale Míča postupující od půlící čáry sám na Kloudu těsně minul branku. Poté se nevydařil Musilovi lob, když přehodil i branku. Budějovice hrozily po rohových kopech a při jednom závaru třikrát po sobě vystřelily na Chalupovu svatyni a série tří pokusů skončila na břevně. Po další standardní situaci musel domácí brankář Buďovu střelu z velkého vápna mířící do šibenice vyškrábnout. Ovšem Jaroměřičtí si z toho nevzali ponaučení a v 21. minutě přišel trest. Po rohu napřáhl z velkého vápna Toman 0:1. O sedm minut později utekl jaroměřické obraně Černý a přeloboval vyběhnuvšího Chalupu 0:2. Domácí měli několik šancí ve druhém poločase, ale Novotný trefil z malého vápna jen Kloudu a stejně dopadl i únik Neumanna. Hostitelé v závěru otevřeli hru a výsledkem byl brejk agilního Kyzlinka, který tváří v tvář Chalupu nepokořil, mířil vedle.

Góly: 21. Toman, 28. Černý. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 4:2. Diváci: 200. Jaroměřice: Chalupa D. Karásek, Kopeček, Ošmera, Z. Karásek Němec (46. Hambálek), Novotný, Václavek, Musil (64. Trnka, 75. Prokeš) Neumann, Míča. M. Budějovice: Klouda Toman, Busta, Novotný, Buďa Kyzlink, Škoda, Pařízek (89. Šindelář), Kopeček (87. Svoboda) Pacas, Černý. Nejlepší hráči: Kopeček Kyzlink, Pacas.